Wire (Wire Swiss GmbH) rozpoczyna działalność w PolsceBy

You must be logged in to see this content.

Wire (Wire Swiss GmbH) lider w dziedzinie bezpiecznej komunikacji internetowej rozpoczyna działalność w Polsce. Dzięki kryptograficznym protokołom i algorytmom oraz zastosowaniu unikalnej technologii zapewniającej najwyższe na świecie standardy bezpieczeństwa Wire pozostaje najbardziej bezpieczną platformą do współpracy online z której korzysta Intel, EY oraz agendy rządowe USA i Niemiec. Wiodącym partnerem Wire w Polsce jest Innovation Collider (innovationcollider.com) – hub wspomagający korporacje w identyfikowaniu i onboardingu innowacyjnych technologii.

Dzięki komunikatorowi Wire firmy istotnie zwiększają produktywność swoich zespołów, wzmacniają relację z pracownikami działającymi zdalnie oraz zapewniają bezpieczną wymianę informacji z dostawcami i innymi partnerami biznesowymi. Platforma pozwala zespołom komunikować się i dzielić informacjami (n.p. przesyłanie plików) w prosty i całkowicie bezpieczny sposób.

Platforma pozwala:

  • realizować komunikację z zespołami poprzez rozmowy prywatne i grupowe
  • udostępniać pliki, dokumenty, linki – przy pełnym zachowaniu kontekstu komunikacyjnego
  • zapraszać partnerów i klientów do współpracy poprzez dedykowane pokoje wirtualne
  • integrować platformę z aplikacjami korporacji włączając wewnętrzne platformy komunikacji (interanet, extranet), bankowość internetową czy mobilną.
  • rejestrować komunikację (włączając wymieniane dokumenty, pliki, linki)
  • podpisywać dokumenty on-line
  • integrować proces komunikacji z działami zgodności (compliance)

To nie wszystko. Wire wzmacnia bezpieczeństwo komunikacji także dzięki możliwości zarządzania czasem widoczności informacji oraz ‘fingerprintingowi’ urządzań odbierających dane. Nie bez znaczenia jest możliwość używania Wire tak w opcji bazującej na ‘chmurze’ (Cloud Solution) jak i w postaci oprogramowania instalowanego bezpośrednio na serwerach danej firmy (on premise) a więc zachowanie całkowitej kontroli nad ekosystemem aplikacji.

WIRE – prostota i wielokanałowość w pełnym wydaniu

Po zarejestrowaniu się w komunikatorze i zweryfikowaniu swojej tożsamości, użytkownik zyskuje możliwość synchronizacji swojej listy kontaktów. Główny ekran aplikacji podzielony jest na dwie części: po lewej stronie wyświetla się lista kontaktów, po prawej sama rozmowa. Interfejs prezentuje się prosto ale i elegancko. Sama platforma działa płynnie i zapewnia całkowicie kontekstową komunikacją obejmującą tak video, głos, tekst oraz wymieniane pliki czy dokumenty. Możliwe jest także udostępnianie ekranu a jakość samego połączenia video dopełnia wizerunku komunikatora dla profesjonalistów.

Wire dostępny jest praktycznie na wszystkich urządzeniach i systemach operacyjnych a jego interfejs jest zoptymalizowany do pracy na urządzeniach mobilnych – to ostatnie jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju min. Bankowości mobilnej, pracy zdalnej czy komunikacji kryzysowej – wymuszonej obecnie w głównej mierze przez epidemię COVID-19.

Widzimy duży potencjał Wire we współpracy z instytucjami finansowymi – szczególnie narażonym na ataki man-in-the-middle jak i inne działania hakerów. Zainteresowanie dostępem do takich platform potwierdzają tak klienci banków jak i osoby odpowiadające za ich obsługę. Szefowie działów AML, IT i bankowości internetowej także wyrażają zainteresowanie systemami klasy Wire.” – mówi Bernard Gołko, Expert rynków Fintech i eCommerce.

Najbardziej bezpieczny komunikator

Część swojej popularności jak i zaufania Wire zawdzięcza temu, że stworzyli go programiści pracujący wcześniej nad Skypem (Założycielem Wire-a jest były założyciel Skype-a). Wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu najwyższej klasy rozwiązań telekomunikacyjnych pozwoliło stworzyć platformę, które adresuje bolączki innych komunikatorów i całkowicie zabezpiecza komunikację tak, by nikt nieuprawniony nie był w stanie ja przechwycić.

Wire jako jedna z nielicznych platform nie wymaga łączenia profilu użytkownika z numerem telefonu. Co więcej, całość komunikacji jest kodowana najnowszą wersją protokołu Axolotl stworzonego przez oganizację non-profit Open Whisper Systems i stosowanymi przez takie narzędzia jak ‘Signal’ czy ‘Messenger’. W aplikacji Wire wykorzystana została nowa wersja tego protokołu, przeprojektowana w języku Rust opracowanym przez Mozillę i cechującym się oszczędnością zasobów. Nowy wersja nosi nazwę ‘Proteus’.

Dodatkowo możliwość zainstalowania komunikatora na własnych serwerach wyklucza konieczność przetrzymywania jakichkolwiek danych na serwerach nie zarządzanych przez np. Bank a więc narażonych na odczytanie przez osoby niepożądane. Także w przypadku używania ‘chmurowej’ wersji Wire .

W ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie przechodziliśmy Audyty bezpieczeństwa realizowane przez niezależne firmy takie jak: EY, Kudelski Security czy X41 D-Sec. Efekt za każdym razem był ten sam: pozytywna ocena potwierdzająca nasze dążenia do zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa komunikacji” – mówi Allan Duric, Co-founder & COO/CTO w Wire.

Podczas audytów, niezależne firmy przeanalizowały sam kod aplikacji (udostępniony jako „open source”) jak i inne kluczowe elementy: Cryptobox API Cryptobox-C (wrapper) i protokół ‘Proteus’. Dodatkowo przebadany został Coffeescript wykorzystywany w przeglądarkowej wersji komunikatora. Werdykt: Wire zapewnia prywatność na każdej z platform – od Androida i iOS, po Windows, Linux i macOS

Efektem bezkompromisowego podejścia do zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa jak i do jakości obsługi Klientów jest nasza lista referencyjna. Z naszej platformy korzysta obecnie Intel, EY, Softbank Robotics a także wybrane agendy Rządu USA i Niemiec (niedawno pisał o tym Der Spiegel). Teraz czas na Polskę – widzimy tutaj ogromne możliwości do dalszego rozwoju a nasza współpraca z Innovation Colliderm pozwoli szybko zbudować momentum ” – dodaje Alan Duric.

Globalne działania – lokalne partnerstwo.

Wire jako firma globalna potrafi doskonale zrozumieć i zaadresować specyfikę rynków lokalnych. Doskonałym tego przykładem jest współpraca z Innovation Collider - wiodącym partnerem, reprezentującym spółkę na Polskim rynku.

Innovation Collider (innovationcollider.com) od 2016 roku realizuje projekty konsultingowe na kilku kontynentach skupiając się głównie na branży finansowej, Fintech i Govtech.

Wire i Innovation Collider ty przykład syntezy innowacyjnej technologii i ekspertyzy lokalnej popartej wdrożeniami i szerokimi kontaktami w szeregu branż. Wierzymy, że współpraca zaowocuje już wkrótce mocnym zakotwiczeniem Wire na naszym rynku. Branże tylko na tym skorzystają. Czas jest właściwy a konkurencja daleko w tyle.” – mówi Jerzy Ciecierski, Co-founder & CEO w Innovation Collider.

Firmy zainteresowane współpracą znajdą komplet informacji na temat platformy Wire na stronie InnovationCollider.com/wire

PR @ Innovation Collider